تاریخ : پنج شنبه, ۲۶ بهمن , ۱۴۰۲ 6 شعبان 1445 Thursday, 15 February , 2024
4

جزئیات سومین مرحله قرعه کشی سایپا

  • کد خبر : 2538
  • ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
جزئیات سومین مرحله قرعه کشی سایپا
سومین مرحله از قرعه کشی طرح پیش فروش یکساله سایپا به منظور عرضه ۱۴ هزار و ۵۰۰ خودرو برگزار شد، بالاترین درخواست ثبت شده در این مرحله از پیش فروش سایپا به خودور «تیبا۲» رسید و «سایپا ۱۵۱» کمترین درخواست ثبت نام شده را داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برندگان این مرحله از قرعه کشی ۷۲ ساعت فرصت دارند تا ودیعه پیش بینی شده برای نهایی شدن درخواست خود را پرداخت کنند و مابقی قیمت خودرو نیز هنگام صدور دعوت نامه از برندگان قرعه کشی دریافت خواهد شد.

در این مرحله از پیش فروش ۲۲۸ هزار و ۴۸۷ متقاضی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۲۸ هزار و ۴۷۷ نفر دارای شرایط شرکت در قرعه کشی بوده اند که با این شرایط می توان گفت ۹۹۰ نفر از ثبت نام کنندگان شرایط حضور در قرعه کشی را نداشتند و به این طریق از لیست ثبت نام کنندگان حذف شده اند.

براساس داده های اعلام شده بالاترین درخواست ثبت شده در این مرحله از پیش فروش سایپا به خودور «تیبا۲» رسید و «سایپا ۱۵۱» کمترین درخواست ثبت نام شده را داشته است.

متقاضیان سایپا ۱۵۱
برای پیش فروش شرکت سایپا ۶ پنج محصول «ساینا دنده ای»، «تیبا۲»، «تیبا صندوقدار»، «سایپا ۱۵۱»، «کوئیک R» و « کوییکR تریم قرمز» را در میان محصولات پیش فروش خود قرار داده است. جدول متقاضیان دارای شرایط نشان دهنده آن است که در مجموع ۹ هزار و ۴۴۶ متقاضی برای خودرو (سایپا ۱۵۱) ثبت نام کرده اند که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ متقاضی در این مرحله از قرعه کشی شرکت سایپا برنده اعلام شدند و با توجه به قوانین ۲۵۰۰ متقاضی نیز در لیست رزو قرار گرفته اند. فاصله بین منتخبین برای سایپا ۱۵۱ عدد یک است که این به معنی آن است که از هر ۴ متقاضی سایپا ۱۵۱ (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر امکان دستیابی به خودرو ثبت نامی را داشته است.

متقاضیان تیبا
همچنین در این مرحله از قرعه کشی تیبا با ۲۸ هزار و ۹۷۸ ثبت نامی واجد شرایط بالاترین درخواست ثبت شده را به خود اختصاص داد که از این تعداد ۶ هزار متقاضی برنده این مرحله از قرعه کشی سایپا اعلام و ۶ هزار نفر نیز به عنوان رزو در نظر گرفته شدند. فاصله بین منتخبین تیبا عدد دو بوده و این به معنی آن است که از هر ۵ متقاضی تیبا (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر انتخاب می شود.

متقاضیان تیبا۲
اما واجدین شرایط ثبت نامی تیبا۲ نیز در این مرحله ۵۷ هزار و ۴۳۷ نفر بوده که از این تعداد ۱۵۰۰ ثبت نام کننده به عنوان برنده قرعه کشی اعلام شدند و ۱۵۰۰ ثبت نام کننده نیز در لیست رزو قرار گرفتند. فاصله بین منتخبین برای تیبا۲ نیز عدد ۱۹ اعلام شده که با این شرایط از هر ۳۸ متقاضی تیبا۲ (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر انتخاب می شود.

متقاضیان ساینا
مجموع درخواست ثبت شده دارای شرایط برای ساینا نیز ۵۵ هزار و ۴۰۸ متقاضی است که از این تعداد ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت کنندگان خودرو قرار گرفته اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده اند. فاصله بین منتخبین ساینا نیز عدد هفت بوده که با این شرایط از هر ۱۶ متقاضی ساینا (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر در فهرست برنده ها قرار گرفته است.

متقاضیان کوییکR
در این مرحله از قرعه کشی در مجموع ۴۵ هزار و ۲۳۹ متقاضی دارای شرایط برای «کوییکR» نیز شناسایی شده اند که از این تعداد ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت کنندگان خودرو قرار گرفته اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده اند. فاصله بین منتخبین کوییکR نیز عدد ۴۵ بوده که با این شرایط از هر ۹۱ متقاضی کوییکR (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر به عنوان برنده قرعه کشی انتخاب شد.

متقاضیان کوییکR تریم قرمز
از سوی دیگر در این مرحله از قرعه کشی شرکت سایپا در مجموع ۳۱ هزار و ۸۷۹ متقاضی دارای شرایط برای دریافت « کوییکR تریم قرمز » معرفی شدند که از این تعداد ۵۰۰ نفر در فهرست دریافت کنندگان خودرو قرار گرفته اند و به همین تعداد نیز به عنوان رزو اعلام شده اند. فاصله بین منتخبین کوییکR نیز عدد ۳۱ بوده که با این شرایط از هر ۶۴ متقاضی کوییکR (نسبت پیشامد به فضای نمونه) یک نفر در قرغه کشی انتخاب می شود.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی سایپا پس از انجام قرعه کشی، برندگان برای خودرو ساینا دنده ای رقمی معادل ۳۸میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، خودرو تیبا۲ معادل ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، خودرو تیبا صندوقدار ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، خودرو سایپا۱۵۱ معادل ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای کوئیکR نیز ۵۰میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. مابقی قیمت خودروها براساس قیمت روز خودرو و در زمان تحول مندرج در قرار داد از مشتریان اخذ خواهد شد. اما زمان تحویل تمام خودروها به جز کوئیکR تیر، مرداد و شهریور ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت و کوئیکR نیز در شهریور سال ۱۴۰۰ به ثبت نام کنندگان واگذار خواهد شد.

قرعه کشی ثبت نام کنندگان با حضور نماینده معاونت قضایی دادستان کل کشور، نماینده دادستان تهران، پلیس امنیت اقتصادی، نماینده سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده،نماینده سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان مرکز ملی رقابت و بازرسی وزارت صمت برگزار شد.

لینک کوتاه : https://www.mojetoseh.ir/?p=2538

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.